W marcu tego roku na  międzynarodowych targach budownictwa w Poznaniu na stoisku firmy Lift Polska/Klaas złożyliśmy zamówienie na dźwig K31/35. Będzie to już drugi taki dźwig w naszej firmie.

Dźwig Klaas K31/35TFR  o maksymalnym udźwigu 5000kg to najbardziej innowacyjny dźwig w gamie dźwigów Klaas. Aluminiowy żuraw zamontowany na samochodzie 14t posiada osiągi jak żuraw co najmniej 50 t tzn. 1tonę potrafi podać na odległość 24m! Natomiast 500kg na odległość 30m. Żuraw napędzany jest osobny silnikiem wysokoprężnym Yanmar o bardzo małym spalaniu tzn.3 l na moto/godzinę.  K31/35TFR posiada układ samo poziomowania co umożliwia bardzo szybkie i komfortowe przygotowanie żurawia do pracy na budowie. Firma Klaas jako jedyna w branży dźwigowej wykorzystuje bardzo innowacyjna technologie spawania wywodząca się z lotnictwa i kosmonautyki tzn.  zgrzewanie tarciowe z przemieszczaniem.

Dziś otrzymaliśmy najświeższe zdjęcia z fabryki, na których widać dźwig przygotowany do wyjazdu do Polski. Rejestracja samochodu oraz przegląd UDT planowany jest na 10 – 12 czerwca.